Co piszą o meczu z Wisłą? / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Co piszą o meczu z Wisłą? 22 paź

Co piszą o meczu z Wisłą?

W poniedziałkowy poranek postanowiliśmy sprawdzić co prasa i portale informacyjne piszą o Zagłębiu. Przede wszystkim dominują relację meczu z "Nafciarzami", ale jest także kilka ciekawostek, między innymi o szkoleniu bramkarzy w naszej akademii. Zapraszamy!

22 paź 2018 13:39

Na początek liczby:

3211 widzów oglądało z trybun spotkanie z Wisłą Płock

4 – tyle meczów z rzędu Wisła Płock pozostaje niepokonana w Lubinie

5- tyle razy w tym sezonie Zagłębie przegrywało do przerwy. Żadnego z tych meczów nie udało mu się wygrać. Trzy raz przegrywało, dwa razy zremisowało

6 lat temu Maciej Dąbrowski dostał poprzednią czerwoną kartkę. Obrońca lubinian wylecia z boiska w niedzielę, dzień przed dokładną rocznicą poprzedniego takiego przypaku.

2 punkty w ostatnich czterech meczach zdobyło KGHM Zagłębie Lubin. To najgorsza seria za kadencji trenera Mariusza Lewandowskiego

15 lat miał Mateusz Kuchta, bramkarz lubinian gdy wyjeżdżał na testy do AC Milan

Przegląd sportowy

"URWANI ZE STRYCZKA. ZESPÓŁ MARIUSZA LEWANDOWSKIEGO CUDEM WYRWAŁ PUNKT NAFCIARZOM"

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 3:3. Było już 1:3, ale skończyło się na 3:3! Remis dla Miedziowych uratował w samej końcówce Bartłomiej Pawłowski. Takie skuteczne pościgi zawsze budują zespół, który był w kryzysie. Mogło być jeszcze lepiej, ale w wygranej gospodarzy przeszkodził fatalny występ bramkarza Dominika Hładuna i niefortunna gra jego kolegów.

(…) Nikt już nie wierzył, że pokaleczone Zagłębie się podniesie. Gol z rzutu karnego Filipa Starzyńskiego był jednak sygnałem, że jeszcze coś może się wydarzyć. I wydarzyło się za sprawą trafienia Pawłowskiego. Lewandowskiemu spadł kamień z serca. W takiej sytuacji dobry i remis...

Więcej – Antoni Bugajski

TUTAJ

**

Przegląd Sportowy

„Dla bramkarzy piłka coraz bardziej nożna”

Trzej absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bielsku Białej dziś odpowiadają za szkolenie bramkarzy w akademii Zagłębia Lubin. Najdłużej pracuje w niej Izaak Stachowicz (rocznik 1989), w przeszłości bramkarz m.in. Podbeskidzia. Miał 23 lata kiedy został pierwszym bramkarzem Górali, występującym wtedy w ekstraklasie. Wiedzę zdobywał na stażach w West Ham i Southampton. Później pracował w Nadwiślanie Góra (prowadził tam Tomasz Loskę) i Elanie Toruń, a od 2017 roku jest koordynatorem szkolenia bramkarzy w akademii lubińskiego klubu. To on ściągnął do klubu Tomasza Króla (rocznik 1988), byłego bramkarza m.in. Resovii i Polonii Przemyśl, który jako trener zdobywał doświadczenie na Wyspach- najpierw polonijnym London Eagles, później AFC Wimbledon i przez pięć lat w akademii Crystal Palace oraz na stażach w Feyenoordzie i Benfice. Od lipca tego roku dołączył do nich Jacek Moskwa (rocznik 1992). Wcześniej pracę trenera bramkarzy w III-ligowej Skrze łączył ze szkoleniem młodzieży w akademii GKS Tychy.

Więcej – Łukasz Olkowicz wydanie drukowanie.

**

Sport

„Zagłębie walczy do końca”

Kilka kolejek temu „Miedziowi” przegrywali z Lechią Gdańsk aż 0:3, lecz odwrócili losy spotkania i zremisowali. W niedzielnym meczu sytuacja nie była aż tak dramatyczna, było „tylko” 3:1 dla płockiej Wisły, ale i tak obie ekipy podzieliły się punktami.

Więcej - wydanie drukowane

**

Gazeta Wrocławska

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:3. Comeback Zagłębia. Sześć goli i sprawiedliwy remis w Lubinie

Trener Lewandowski musiał reagować zmianami. Wprowadzony z ławki Tuszyński wywalczył karnego, którego w 79 min na gola zamienił Filip Starzyński, wlewając nadzieję w serca miejscowych kibiców. Zagłębie dalej napierało i zostało wynagrodzone przez los za grę do końca. W 89 min celną główką po rzucie rożnym popisał się Pawłowski i oba zespoły podzieliły się punktami.

Więcej – Piotr Janas

TUTAJ

**

Sportowe Fakty

"Lotto Ekstraklasa: emocje w Lubinie, KGHM Zagłębie rzutem na taśmę zremisowało z Wisłą Płock"

Długo wydawało się, że płocczanie kontrolują boiskowe wydarzenia, ale wystarczył jeden błąd w obronie, by zrobiło się nerwowo w szeregach Wisły. Marcin Warcholak faulował we własnym polu karnym Patryk Tuszyński, a sędzia Piotr Lasyk podyktował "jedenastkę", po wcześniejszym skorzystaniu z systemu VAR. Rzut karny w 80. minucie pewnie wykorzystał Filip Starzyński, dając gospodarzom nadzieję na wywalczenie co najmniej jednego punktu w tej batalii.

Więcej – Tomasz Rosiński

TUTAJ

**

Sport.pl

"Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:3. Czy Mariusz Lewandowski uratował posadę?"

W 80. minucie kontaktową bramkę z karnego zdobył Filip Satrzyński. "Jedenastkę" podyktowano dopiero po długiej analizie sytuacji. Zagłębiu pomógł system VAR. A w 89. minucie "główką" po dośrodkowaniu z rożnego punkt ekipie uratował Bartłomiej Pawłowski. W tabeli ekstraklasy Zagłębie jest dziewiąte, ma 17 punktów. Wisła z 11 punktami zajmuje 13. miejsce.

Więcej – Łukasz Jachimiak

TUTAJ

**

Sportowy24

„Grad goli i powrót Zagłębia”

Trener Lewandowski musiał reagować ze zmianami. Wprowadzony z ławki Tuszyński wywalczył karnego, którego w 79 minucie na gola zamienił Filip Starzyński, wlewając nadzieję w serca miejscowych kibiców. Zagłębie dalej napierało i zostało wynagrodzone przez los za grę do końca. W 89 minucie celną główką po rzucie rożnym popisał się Pawłowski i oba zespoły podzieliły się punktami.

Więcej – Piotr Janas wydanie drukowane

**

Słowo Sportowe

„Zagrali dla trenera”

Rzadko się zdarza, żeby mieć takie sytuację i ich nie wykorzystać. Mogliśmy spokojnie zdobyć ze 2-3 bramki w pierwszej połowie i kontrolować mecz, bo uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Druga połowa z naszym wykonaniu była równie dobra, ale brakowało znowu skuteczności. Mamy jeden punkt, ale moim zdaniem zasłużyliśmy w tym meczu na trzy. Wierze w mój zespół, wiem, że drzemie w zawodnikach duży potencjał. – powiedział po meczu trener „Miedziowych” Mariusz Lewandowski.

Więcej – Arkadiusz Barski wydanie drukowane

**

Miedziowe.pl

„Miedziowi wrócili z dalekiej podróży”

Po zmianie stron Zagłębie znów raziło nieskutecznością. Zresztą na boisku niewiele się działo. Miedziowi zamiast gonić wynik, grali bojaźliwie, bez pomysłu. Tymczasme goście trafili na 3:1 i wydawało się, że jest po meczu. Miedziowi zdołali się jednak podnieść. W 80. min. faulowany w polu karnym był Tuszyński i dopiero po wideoweryfikacji arbiter główny zdecydował o rzucie karnym. Jedenastkę na gola zamienił Starzyński i rozpoczął się pościg, by strzelić choćby wyrównującą bramkę. Udało się w 89. min. po ładnym golu Pawłowskiego.

- Rzeczywiście ten mecz mógł ułożyć się zupełnie inaczej, gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje z pierwszej połowy. Nie udało się i Wisła nas skarciła. Przy wyniku 1:3 zdołaliśmy się jednak podnieść z bardzo trudnej sytuacji, co nas cieszy. Oczywiście, że cieszylibyśmy się bardziej ze zwycięstwa, ale remis jest chyba sprawiedliwym wynikiem - podsumował pomocni Zagłębia, Bartłomiej Pawłowski

Więcej – Tomasz Jóźwiak TUTAJ

**

Lubin.pl

„Grad bramek i remis w Lubinie”

-Zaczęliśmy dobrze. W drugiej połowie myśleliśmy, że mecz jest pod naszą kontrolą, tymczasem z 3:1 zrobiło się 3:3. Chcieliśmy wywalczyć w Lubinie trzy punkty, niestety wracamy do Płocka z jednym – podsumował mecz Kibu Vicuna, szkoleniowiec Nafciarzy.

Więcej – Łukasz Lemanik TUTAJ

**

Mkszaglebie.pl

„Szalona końcówka”

W początkowej fazie drugiej połowy na boisku nie działo się zbyt dużo. Zagłębie miało optyczną przewagę, ale nic konkretnego z niej nie wynikało. Wisła nastawiła się na kontrataki i od czasu do czasu próbowała nam zagrozić. W 75. minucie doszło do kontrowersji, która dotyczyła starcia Tuszyńskiego w polu karnym Wisły. Początkowo sędzia Lasyk nie wskazał na jedenasty metr, ale po wideoweryfikacji zmienił swoją decyzję i przyznał Zagłębiu rzut karny. Przed szansą stanął oczywiście Filip Starzyński. „Figo” uderzył w prawą stronę, natomiast Dähne wybrał drugi róg. W 80. minucie złapaliśmy kontakt.