Martin Nespor wraca do Zagłębia 18 sty

Martin Nespor wraca do Zagłębia

Czeski napastnik Martin Nespor, który jesienią był wypożyczony do albańskiego Skenderbeu Korce, pojedzie z Zagłębiem na obóz przygotowawczy do Turcji. Martin w tym sezonie wystąpił w 4 meczach w barwach Miedziowych i strzelił 2 gole.

18 sty 2018 10:52

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

- Kariera Martina w albańskim klubie nie potoczyła się tak, jak zawodnik oczekiwał, w dodatku napastnik nabawił się kontuzji - tłumaczy decyzję o powrocie Czecha dyrektor sportowy Dariusz Motała. - Zawodnik potrzebuje się odbudować, dlatego zdecydowaliśmy się skrócić wypożyczenie, tym bardziej, że po upływie terminu wypożyczenia, kontrakt Zagłębia z Nesporem obowiązywał będzie jeszcze przez rok.

Kiedy zapadła decyzja o powrocie Nespora? - Decyzję podjęliśmy jeszcze w grudniu i negocjowaliśmy z Skënderbeu Korcza warunki, na jakich Czech wróci do Zagłębia. Sam zawodnik był mocno zdeterminowany do powrotu - mówi Motała.

Martin Nespor do Zagłębia trafił latem 2016 roku, po udanej przygodzie w Piaście Gliwice. W barwach gliwickiego klubu w sezonie 2015/2016 zdobył 11 bramek i poprowadził zespół do historycznego sukcesu, jakim było wicemistrzóstwo Polski. W sierpniu 2016 roku przeniósł sie do Zagłębia, gdzie do tej pory rozegrał 29 meczów i strzelił 7 goli.