Remis w starciu z „Nafciarzami” / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Remis w starciu z „Nafciarzami” 21 paź

Remis w starciu z „Nafciarzami”

W 12. kolejce Lotto Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zremisowali z Wisłą Płock 3:3. Gole dla „Miedziowych” zdobywali: Damjan Bohar, Filip Starzyński i Bartłomiej Pawłowski. W drużynie gości na listę strzelców wpisali się Ricardinho oraz dwukrotnie Jakub Łukowski.

21 paź 2018 18:30

Autor Zagłębie Lubin S.A., 90minut.pl

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy swoją przewagę na boisku udokumentowali bramką. W 23. minucie na strzał z boku pola karnego zdecydował się Damian Rasak. Uderzenie pomocnika „Nafciarzy” obronił Hładun, lecz dobitka Ricardinho okazała się skuteczna. Paradoksalnie utrata gola podziałała na „Miedziowych” mobilizująco i już 8 minut później mieliśmy remis. Świetnym, prostopadłym podaniem popisał się Filip Jagiełło, do piłki dopadł Bartłomiej Pawłowski, który na jeden kontakt zagrał do Bohara, a ten strzałem z 5 metrów doprowadził do wyrównania. Zawodnicy trenera Lewandowskiego poszli za ciosem, czego efektem były 3 stuprocentowe sytuacje zmarnowane odpowiednio przez: Jagiełłę, Bohara i Janoszkę. To czego nie udało się zrobić KGHM Zagłębiu, zrobili „Nafciarze”. W 45. minucie doskonałym podaniem popisał się Damian Szymański, a nieporozumienie w formacji obronnej „Miedziowych” wykorzystał Jakub Łukowski.

Druga połowa meczu rozpoczęła się dla „Miedziowych” najgorzej, jak to tylko możliwe. W 59. minucie spotkania Wisła podwyższyła prowadzenie na 3:1. Błąd Hładuna, wykorzystał ponownie Jakub Łukowski.  Na 10 minut przed końcem spotkania, KGHM Zagłębie zdobyło gola kontaktowego. Tuszyński został sfaulowany w polu karnym przez Marcina Warcholaka, a pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Filip Starzyński. To właśnie po dośrodkowaniu „Figo” z rzutu rożnego „Miedziowi” doprowadzili chwilę później do remisu. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę na 3:3 zdobył Bartłomiej Pawłowski. W 90. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany obrońca KGHM Zagłębia Lubin - Maciej Dąbrowski.

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:3 (1:2)

bramki: Damjan Bohar 32, Filip Starzyński 80 (k), Bartłomiej Pawłowski 89 - Ricardinho 23, Jakub Łukowski 45, 59

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 24. Jakub Tosik (66, 13. Dawid Pakulski), 5. Maciej Dąbrowski, 33. ĽubomírGuldan, 3. SašaBalić (46, 23. Daniel Dziwniel) - 14. Łukasz Janoszka (61, 89. Patryk Tuszyński), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński, 39. DamjanBohar - 11. Bartłomiej Pawłowski

Wisła: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 2. Marcin Warcholak - 96. Jakub Łukowski (90, 23. SemirŠtilić), 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 4. Damian Szymański, 10. GiorgiMerebaszwili (72, 11. Carlitos) - 21. Ricardinho (83, 19. Karol Angielski)

żółte kartki: Starzyński, Dąbrowski - Dźwigała, Warcholak.
czerwona kartka: Maciej Dąbrowski (90. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą)
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)