Porażka KGHM Zagłębia z Pogonią Szczecin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Porażka KGHM Zagłębia z Pogonią Szczecin 30 wrz

Porażka KGHM Zagłębia z Pogonią Szczecin

W 10. kolejce LOTTO Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia przegrali w Lubinie z Pogonią 0:2. Bramki dla "Portowców" zdobyli Kamil Drygas w 16. minucie z rzutu karnego oraz Radosław Majewski trzy minuty po wznowieniu gry po przerwie.

30 wrz 2018 02:00

Autor Zagłębie Lubin SA

Od początku meczu przewagę miała Pogoń Szczecin, która starała się napędzać swoje ataki zarówno środkiem, jak i bokami boiska. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 16. minucie meczu. Po zamieszaniu pod polem karnym sędzia początkowo puścił grę, ale po otrzymaniu informacji od sędziów VAR, arbiter zdecydował się obejrzeć sytuację na powtórce i ostatecznie podyktować rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Kamil Drygas.

Następnie "Miedziowi" starali się odpowiedzieć gościom ze szczecina, mieliśmy większą przewagę w środku pola, ale sytuacji było jak na lekarstwo, a te, które mieliśmy, niestety nie przyniosły zmiany rezultatu.

W drugiej połowie znów szybko zaczęła Pogoń. W 48. minucie meczu niefrasobliwość bloku defensywnego KGHM Zagłębia Lubin wykorzystał Radosław Majewski, przejął piłkę i kropnął pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna, dając tym samym dwubramkowe prowadzenie "Portowcom".

Lubinianie starali się odwrócić losy meczu, jednak ani razu nie zdołali bardzo poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Załuskę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i z trzech punktów mogli cieszyć się goście sobotniego spotkania.

KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

bramki: Kamil Drygas 16 (k), Radosław Majewski 48

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 24. Jakub Tosik, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 37. Władisław Sirotow (46, 11. Bartłomiej Pawłowski), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar (58, 14. Łukasz Janoszka) - 26. Jakub Mareš (9, 89. Patryk Tuszyński).

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 40. Sebastian Walukiewicz (89, 21. Sebastian Rudol), 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 27. Sebastian Kowalczyk, 28. Tomás Podstawski, 14. Kamil Drygas, 10. Radosław Majewski, 15. Hubert Matynia - 18. Adam Buksa (90, 59. Adrian Benedyczak).

żółte kartki: Tosik, Guldan, Sirotow, Matuszczyk, Starzyński - Matynia, Drygas, Kowalczyk, Walukiewicz.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

widzów: 3106.