Pierwsze zwycięstwo w Słowenii / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Pierwsze zwycięstwo w Słowenii 28 cze

Pierwsze zwycięstwo w Słowenii

Pierwszy sparing KGHM Zagłębia Lubin rozgrywany podczas obozu przygotowawczego w Słowenii zakończył się wygraną naszego zespołu z czarnogórskim FK Budućnost Podgorica 4:3.

28 cze 2024 20:00

Pierwsze minuty spotkania były dość spokojne, choć jako pierwsi w 7. minucie podwójnie zagrozili rywale. Najpierw strzał z bliskiej odległości zablokował Bartosz Kopacz, po czym Buducnost miał rzut rożny. Po stałym fragmencie gry niebezpieczne uderzenie głową świetnie odbił Sokratis Dioudis. Po niespełna kwadransie spotkania podopieczni trenera Waldemara Fornalika objęli prowadzenie. Lewą stroną ruszył Luis Mata, który dograł w pole karne. Tam futbolówka trafiła pod nogi Tomka Pieńki, a ten z bliskiej odległości umieścił ją w siatce. W 30. minucie lubinianie podwyższyli wynik. Tomek Pieńko otrzymał prostopadłe podanie na lewym skrzydle, ruszył w kierunku szesnastki i dostrzegł tam Dawida Kurminowskiego, a nasz napastnik pokonał bramkarza rywali. Tuż przed końcem pierwszej połowy Luis Mata dośrodkował w pole karne, a całą akcję głową zamykał Tomek Pieńko. Niestety defensor mocno przeszkadzał naszemu skrzydłowemu, przez co strzał nie zagroził bramkarzowi. Po chwili w sytuacji sam na sam znalazł się jeszcze Mateusz Wdowiak, ale górą w tym pojedynku był bramkarz z Podgoricy.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od groźnych ataków Miedziowych. Najpierw indywidualną akcję uderzeniem finalizował Kajetan Szmyt, lecz piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek. W 51. minucie z kontrą ruszył Adam Radwański, zaczekał na biegnącego Szmyta, a skrzydłowy po chwili oddał piłkę „Radwanowi”, który bez problemów znalazł drogę do bramki. Przeciwnicy błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat. W 60. minucie Czarnogórcy pokonali Jasmina Buricia strzałem z dystansu, a dosłownie po chwili cieszyli się także z drugiego gola. Ataki rywali nie ustawały. W 68. minucie z precyzyjnym, mierzonym strzałem znakomicie poradził sobie Burić, który utrzymał nas przy prowadzeniu. Niedługo potem Buducnost doprowadził do wyrównania, ale w 82. minucie z bliskiej odległości piłkę w siatce umieścił Arek Woźniak, dzięki czemu ponownie przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę.

KGHM Zagłębie Lubin 4-3 FK Budućnost Podgorica

Bramki: Tomasz Pieńko 13, Dawid Kurminowski 30, Adam Radwański 51, Arkadiusz Woźniak 83 - Igor Ivanović 60, Ivan Bojović 61, Stefan Đukanović 76

KGHM Zagłębie: (I połowa) Sokrátis Dioúdis - Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Luís Mata, Tomasz Makowski, Damian Dąbrowski, Marek Mróz, Tomasz Pieńko, Mateusz Wdowiak, Dawid Kurminowski. (II połowa) Jasmin Burić - Jakub Kolan, Arkadiusz Woźniak, Igor Orlikowski, Szymon Karasiński, Filip Kocaba, Mateusz Dziewiatowski (Kacper Terlecki), Adam Radwański, Patryk Kusztal, Kajetan Szmyt, Wojciech Szafranek (Marcel Reguła).