Lubinianie lepsi od Újpest FC / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Lubinianie lepsi od Újpest FC 22 sty

Lubinianie lepsi od Újpest FC

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w tureckim Belek piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali węgierski Újpest FC 2:0. Bramki dla „Miedziowych” zdobyli Bartłomiej Pawłowski i Saša Balić. Kolejny sparing podopieczni Bena van Daela rozegrają w sobotę. Przeciwnikiem lubinian będzie duński AC Horsens.

22 sty 2019 17:30

Autor Zagłębie Lubin S.A., 90minut.pl

Spotkanie lepiej rozpoczęli „Miedziowi”. Pierwszą dogodną sytuację KGHM Zagłębie stworzyło sobie już w 2. minucie. Po błędzie bramkarza piłkę przejął Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy zagrał futbolówkę w pole karne, lecz strzał Jakuba Maresa poszybował nad poprzeczką. Osiem minut później piłkarze zamienili się rolami. Czech przytomnym, prostopadłym podaniem uruchomił Pawłowskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera węgierskiej drużyny. W 18. minucie Újpest FC przeprowadził groźną akcję prawą stroną boiska. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Adam Borkowski, który wybiciem piłki na rzut rożny zażegnał niebezpieczeństwo.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando lubinian. Dwie minuty po zmianie stron w dogodnej sytuacji pomylił się Patryk Szysz, który trafił piłką w słupek. 60 sekund później mieliśmy jednak 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Filipa Jagiełły na bramkę zamienił Saša Balić. Więcej trafień w tym meczu nie oglądaliśmy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem KGHM Zagłębia Lubin 2:0.

22 stycznia 2019 roku g. 13:30, Belek Susesi Luxury Resort

KGHM Zagłębie Lubin - Újpest FC 2:0 (1:0)

bramki: Pawłowski 10, Balić 48

KGHM Zagłębie Lubin: 29. Piotr Leciejewski (46, 96. Mateusz Kuchta) - 72. Adam Borkowski (46, 2. Bartosz Kopacz), 5. Maciej Dąbrowski (46, 24. Jakub Tosik), 55. Damian Oko (46, 4. Kamil Piątkowski), 23. Daniel Dziwniel (46, 3. Saša Balić) - 11. Bartłomiej Pawłowski (46, 17. Patryk Szysz), 18. Filip Starzyński (46, 13. Dawid Pakulski), 25. Adam Matuszczyk (46, 8. Łukasz Poręba), 14. Łukasz Janoszka (46, 19. Filip Jagiełło), 39. Damjan Bohar (46, 37. Władisław Sirotow; 82, 15. Patryk Mucha) - 26. Jakub Mareš (46, 89. Patryk Tuszyński).

Újpest FC: 1. Filip Pajović (62, 23. Dávid Banai) - 99. Dániel Lukács, 54. Daković Tode (62, 5. Róbert Litauszki), 17. Răzvan Horj (62, 4. Kire Ristevski), 21. Benjámin Balázs (62, 68. Dženan Bureković) - 7. Krisztián Simon (62, 49. Branko Pauljević), 10. Donát Zsótér (62, 26. Dániel Nagy), 30. Vincent Onovo (46, 18. Bojan Sanković), 14. Alassane Diallo, 31. Rosy Lubaki (62, 86. Soma Novothny) - 6. Obinna Nwobodo (46, 77. Giorgi Beridze).