Łazienkowska ponownie zdobyta! |#LEGZAG / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Łazienkowska ponownie zdobyta! |#LEGZAG 22 lip

Łazienkowska ponownie zdobyta! |#LEGZAG

"Miedziowi" w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli zmagania w LOTTO Ekstraklasie. Na inaugurację sezonu 2018/2019 KGHM Zagłębie Lubin pokonało w Warszawie Legię 3:1! Jest to drugie z rzędu zwycięstwo nad warszawską drużyną przy Łazienkowskiej.

22 lip 2018 10:30

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy naszego zespołu, którzy kilkukrotnie pokazali się z dobrej strony podczas rozgrywania akcji na jeden kontakt. Już w 7. minucie KGHM Zagłębie było bliskie objęcia prowadzenia, jednak strzał Jakuba Tosika wybronił instynktownie Arkadiusz Malarz.

Legia szybko próbowała odpowiedzieć - pięć minut później strzał zza pola karnego jednego z legionistów obił słupek bramki Dominika Hładuna.

Trzy minuty później KGHM Zagłębie Lubin objęło prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Patryk Tuszyński i umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Malarza.

W 20. minucie spotkania faulowany w polu karnym był Alan Czerwiński. Sędzia początkowo puścił grę, jednak po konsultacji z arbitrami VAR wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński, dla którego był to kolejny już mecz, w którym strzela lub asystuje przeciwko Legii.

W 31. minucie spotkania legioniści zdobyli bramkę, ale sędzia po sprawdzeniu powtórki dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Sześć minut później gospodarze wykorzystali chwilową przewagę i zdobyli kontaktowego gola za sprawą Adama Hlouska. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 1:2.

Na drugą połowę KGHM Zagłębie wyszło w systemie 3-5-2, by zneutralizować ataki gospodarzy. Legia atakowała, jednak "Miedziowi" albo dobrze bronili, albo dopisywało im szczęście.

Legia próbowała budować akcje w ataku pozycyjnym, ale nasi zawodnicy dobrze prezentowali się w sobotni wieczór pod względem taktycznym i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele.

W 87. minucie wprowadzony Vladislav Sirotov pomknął prawą strona boiska, dograł w pole karne do Patryka Tuszyńskiego, który pokonał Malarza i ustalił wynik meczu.

21 lipca 2018, 20:30 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 1:3 (1:2)

bramki: Adam Hloušek 37 - Patryk Tuszyński 15, 87, Filip Starzyński 21 (k)

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 44. William Rémy (46, 27. Carlitos), 34. Iñaki Astiz (71, 7. Domagoj Antolić), 23. Mateusz Żyro - 20. Marko Vešović, 26. Cafú, 6. Chris Philipps, 53. Sebastian Szymański, 14. Adam Hloušek - 22. Kasper Hämäläinen, 32. Miroslav Radović (64, 19. José Kanté).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 23. Daniel Dziwniel - 14. Łukasz Janoszka (46, 2. Bartosz Kopacz), 24. Jakub Tosik, 19. Filip Jagiełło (64, 25. Adam Matuszczyk), 18. Filip Starzyński (75, 37. Władisław Sirotow), 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Vešović, Żyro - Dąbrowski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 12 278.