Korona lepsza od Miedzowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Korona lepsza od Miedzowych 15 wrz

Korona lepsza od Miedzowych

Wyjazdowe spotkanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin mierzyło się z Koroną Kielce zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

15 wrz 2024 17:00

Już w 70. sekundzie doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Tomasz Pieńko. Po złym wybiciu Dziekońskiego piłkę przejął Szmyt, zagrał do Tomasza Pieńki, ten minął jednego rywala, ale uderzył wprost w Dziekońskiego! Po chwili swoją szansę miała także Korona, ale Matuszewski miał problem z opanowaniem piłki i uderzył w Hładuna. W 8. minucie meczu gospodarze trafili na 1:0. Po dośrodkowaniu Marcela Pięczka z rzutu rożnego celnie główkował Pau Resta i otworzył wynik spotkania. Po stracie gola Miedziowi chcieli szybko odrobić straty. Z dystansu uderzał Adam Radawński, ale piłka przeleciała obok bramki Korony. W 31. minucie dobrze dośrodkowywał Grzybek do Mroza, ten uderzył mocno z woleja, ale golkiper Korony był w tej sytuacji na posterunku. 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze podwoili swoje prowadzenie. Shikavka wygrał pojedynek w polu karnym z Ławniczakiem, uderzył płasko i o ile z tym strzałem Hładun sobie poradził tak przy dobitce Dalmau z bliskiej odległości był już bez szans. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Waldemar Fornalik był zmuszony przeprowadzić zmianę. W miejsce kontuzjowanego Kajetana Szmyta na murawie zameldował się Mateusz Wdowiak. W 42. minucie meczu powinno być 3:0 dla miejscowych. Po wrzutce Matuszewskiego z lewej strony boiska z najbliższej odległości nie trafił Shikavka!

Na drugą połowę KGHM Zagłębie Lubin wyszło z jedną zmianą w składzie. W miejsce Luisa Maty na murawie pojawił się Bartłomiej Kłudka. Pierwszą dobrą okazję Miedziowi stworzyli sobie w 63. minucie meczu. Po kombinacyjnej akcji Mroza z Grzybkiem uderzał Wdowiak, ale trafił tylko w boczną siatkę! Sześć minut później z dystansu strzelał Hubert Adamczyk, ale Dziekoński pewnie interweniował. Po chwili z dalszej odległości uderzał Marek Mróz, ale jego uderzenie przeleciało minimalnie obok słupka. W 82. minucie meczu mieliśmy zmianę w zespole KGHM Zagłębia Lubin. Po raz pierwszy w ligowym meczu Miedziowych miał okazję zaprezentować się wychowanek naszego Klubu Mateusz Dziewiatowski. Niestety do końca meczu nasi piłkarze nie byli w stanie zagrozić bramce Dziekońskiego i z Kielc wracamy bez punktów.

Korona Kielce 2-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Pau Resta 8, Adrián Dalmau 34

Korona: 1. Xavier Dziekoński - 37. Hubert Zwoźny, 66. Miłosz Trojak, 5. Pau Resta, 6. Marcel Pięczek, 3. Konrad Matuszewski - 20. Adrián Dalmau (74, 21. Danny Trejo), 8. Martin Remacle (74, 7. Dawid Błanik), 18. Yoav Hofmeister (90, 88. Wojciech Kamiński), 27. Pedro Nuno (62, 10. Shuma Nagamatsu) - 9. Jewgienij Szykawka (62, 17. Mariusz Fornalczyk).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 13. Mateusz Grzybek, 31. Igor Orlikowski, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata (46, 27. Bartłomiej Kłudka) - 21. Tomasz Pieńko, 18. Adam Radwański, 8. Damian Dąbrowski (67, 15. Hubert Adamczyk), 7. Marek Mróz (82, 20. Mateusz Dziewiatowski), 77. Kajetan Szmyt (40, 17. Mateusz Wdowiak) - 9. Václav Sejk (67, 90. Dawid Kurminowski).

żółte kartki: Remacle, Zwoźny - Luís Mata, Sejk, Dąbrowski.

sędziował: Łukasz Kuźma.