Konrad Forenc zostaje w KGHM Zagłębiu 19 cze

Konrad Forenc zostaje w KGHM Zagłębiu

Zagłębie Lubin S.A. przedłużyło kontrakt z bramkarzem Konradem Forencem. Nowa umowa będzie obowiązywała przez najbliższy sezon.

19 cze 2018 14:53

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Konrad Forenc w KGHM Zagłębiu Lubin występuje od czasów juniorskich. Po wypożyczeniach do Kolejarza Stróże, Floty Świnoujście oraz Calisii Kalisz, gdzie zbierał piłkarskie szlify, wywalczył miejsce w składzie wówczas I-ligowego KGHM Zagłębia. Przez dziewięć lat rozegrał dla pierwszego zespołu "Miedziowych" 55 meczów, był także kapitanem drużyny. W minionym sezonie występował jedynie w rezerwach, bowiem w rundzie jesiennej i wiosennej zmagał się z kontuzjami.

W zbliżającym się sezonie Forenc ma ponownie włączyć się do walki o grę w pierwszym składzie i rywalizować z Dominikiem Hładunem oraz Piotrem Leciejewskim.

- Poprzedni sezon z kilku powodów nie był udany dla Konrada Forenca. Wierzymy jednak w jego umiejętności bramkarskie oraz walory przywódcze, które niejednokrotnie pozwalały się podnieść zespołowi w gorszych momentach. Teraz wszystko zależy od Konrada, który mam nadzieję, pokaże się z dobrej strony w zbliżającym się sezonie - powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy klubu.