Komplet punktów w meczu z Puszczą Niepołomice / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Komplet punktów w meczu z Puszczą Niepołomice 2 sie

Komplet punktów w meczu z Puszczą Niepołomice

KGHM Zagłębie Lubin pokonało Puszczę Niepołomice 1:0 w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Igor Orlikowski.

2 sie 2024 18:53

Trener Waldemar Fornalik w dzisiejszym spotkaniu zdecydował się wystawić dokładnie taki sam skład jak w poprzednim zremisowanym 2:2 z Pogonią Szczecin. Pierwszą dobrą akcję Miedziowi stworzyli już w 3. minucie gry. Tomasz Pieńko po ładnej indywidualnej akcji uderzył z okolic 18 metra, ale dobrze interweniował Kevin Komar. Kilka minut później swoich sił z dystansu spróbował Mateusz Cholewiak. Na szczęście piłka przeleciała obok naszej bramki. W 20. minucie celny strzał z rzutu wolnego oddał Tomasz Makowski. Niestety pewnie chwycił futbolówkę golkiper gości. Chwilę potem koronkową akcją popisali się Marek Mróz i Dawid Kurminowski. Na bramkę przeciwnika uderzył ten drugi, ale strzał był za słaby, by zaskoczyć bramkarza Puszczy Niepołomice. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni Tomasza Tułacza stworzyli najlepszą dotychczas okazję, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce jednego z zawodników futbolówka trafiła w słupek naszej bramki. W pierwszej części gry już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron szybko ruszyliśmy do ataku. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego bardzo ładnym strzałem głową wykorzystał Igor Orlikowski i Miedziowi wyszli na prowadzenie. Była to oczywiście pierwsza bramka na poziomie PKO BP Ekstraklasy naszego młodego obrońcy. W 64. minucie spotkania precyzyjne prostopadłe podanie wykonał Damian Dąbrowski, a w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Wdowiak. Tym razem jednak piłka przeleciała obok słupka przyjezdnych. Dziesięć minut później po kreatywnej zespołowej akcji strzał zza pola karnego oddał Mateusz Wdowiak. Niestety był to jednak strzał niecelny. W 78. minucie Mateusz Wdowiak odegrał futbolówkę do Marka Mroza, a ten efektowny zagraniem zwiódł jednego z piłkarzy niepołomiczan i uderzył na bramkę przeciwnika. Po raz kolejny, by podwyższyć wynik, Miedziowym zabrakło tylko skuteczności. Podopieczni Waldemara Fornalika utrzymali jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 Puszcza Niepołomice

Bramka: Igor Orlikowski 53

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun - 13. Mateusz Grzybek, 31. Igor Orlikowski, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 21. Tomasz Pieńko, 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski, 7. Marek Mróz (86, 18. Adam Radwański), 17. Mateusz Wdowiak - 90. Dawid Kurminowski (69, 9. Václav Sejk).

Puszcza Niepołomice: 1. Kewin Komar - 67. Ioan-Călin Revenco, 22. Artur Crăciun, 3. Roman Jakuba, 33. Dawid Abramowicz - 11. Mateusz Cholewiak (77, 10. Hubert Tomalski), 14. Jakub Serafin (77, 16. Michał Walski), 5. Konrad Stępień (62, 70. Wojciech Hajda), 17. Mateusz Radecki (46, 24. Jakov Blagaić), 6. Lee Jin-hyun (85, 18. Michal Sipľak) - 35. Michális Kossídis.

Żółte kartki: Hładun, Mróz, Sejk - Cholewiak, Blagaić.

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).