Kolejorz lepszy od Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kolejorz lepszy od Miedziowych 17 sie

Kolejorz lepszy od Miedziowych

Sobotnie starcie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań zakończyło się wygraną Kolejorza 1:0 po trafieniu Afonso Sousy.

17 sie 2024 19:30

Od początku spotkania optyczną przewagę zaznaczył Lech Poznań, ale pierwszy celny strzał oddali podopieczni trenera Waldemara Fornalika. Z dystansu swoich sił spróbował Adam Radwański, ale dobrze ustawiony był Bartosz Mrozek. Chwilę potem groźnie odpowiedzieli przyjezdni, jednak Mikael Ishak nieczysto trafił w piłkę i przeleciała ona obok naszej bramki. Niestety w 19. minucie Kolejorz po bardzo ładnej składnej akcji objął prowadzenie. Po podaniu Aliego Gholizadeha do bramki Miedziowych trafił Afonso Sousa. Lubinianie mogli wyrównać stan meczu już pięć minut później, ale strzał z dystansu Tomasza Makowskiego poszybował tuż obok bramki gości. W 36. minucie rywalizacji z okolicy dwudziestego metra uderzył Patryk Kusztal, jednak pewnie interweniował Bartosz Mrozek. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Lecha Poznań.

Po zmianie stron Kolejorz próbował szybko podwyższyć prowadzenie. Po zagraniu z prawej strony boiska w polu karnym dobrze odnalazł się Mikael Ishak. Kapitalnie w tej sytuacji zachował się jednak Dominik Hładun i zapobiegł utracie gola. W. 60 minucie Bartosz Mrozek musiał się wykazać aż trzy razy. Najpierw uderzał Mateusz Wdowiak, a później do odbitej piłki dochodzili jeszcze Adam Radwański i Luis Mata. Niestety żaden z tych strzałów nie ugrzązł w siatce. W 67. minucie Mateusz Wdowiak zaprezentował swoje niezwykłe przyspieszenie i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Niestety zabrakło skuteczności i piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką bramki. Kilka minut przed końcem spotkania dobrze w polu karnym gości powalczył Vaclav Sejk, ale niestety w ostatniej chwili interweniowali obrońcy Lecha. Nie oglądaliśmy już więcej dobrych okazji na stadionie KGHM Zagłębie Arena. Lech Poznań po skromnym zwycięstwie 1:0 wywiózł z Lubina trzy punkty.

KGHM Zagłębie Lubin 0-1 Lech Poznań

Bramka: Afonso Sousa 19

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 13. Mateusz Grzybek (63, 27. Bartłomiej Kłudka), 31. Igor Orlikowski, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 23. Patryk Kusztal (69, 2. Bartosz Kopacz), 18. Adam Radwański, 6. Tomasz Makowski, 7. Marek Mróz (81, 11. Arkadiusz Woźniak), 17. Mateusz Wdowiak (69, 77. Kajetan Szmyt) - 90. Dawid Kurminowski (46, 9. Václav Sejk).

Lech: 41. Bartosz Mrozek - 2. Joel Pereira, 3. Alex Douglas, 16. Antonio Milić (46, 55. Maksymilian Pingot), 15. Michał Gurgul - 8. Ali Gholizadeh (64, 21. Dino Hotić), 22. Radosław Murawski, 43. Antoni Kozubal (65, 24. Filip Jagiełło), 7. Afonso Sousa, 50. Adriel Ba Loua (46, 11. Daniel Håkans) - 9. Mikael Ishak (85, 19. Bryan Fiabema).

żółte kartki: Grzybek, Radwański - Ba Loua, Joel Pereira, Gurgul.

sędziował: Paweł Malec.