Cenne zwycięstwo Miedziowych! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cenne zwycięstwo Miedziowych! 6 maj

Cenne zwycięstwo Miedziowych!

Sobotnie starcie 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się bardzo ważnym zwycięstwem Miedziowych 3:1! Bramki dla naszego zespołu zdobywali dziś Bartosz Kopacz, Kacper Chodyna oraz Tomasz Pieńko.

6 maj 2023 22:00

W składzie KGHM Zagłębia Lubin doszło do jednej zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania z Widzewem Łódź. W wyjściowym składzie Miedziowych pojawił się Bartosz Kopacz, który zmienił zawieszonego za kartki Jarosława Jacha. Od początku spotkania napierali Miedziowi. Już w trzeciej minucie spotkania celny strzał oddał Łukasz Łakomy, który otrzymał bardzo dobre podanie przed pole karne od Damjana Bohara. Chwilę potem bardzo groźny strzał z dystansu oddał Bassekou Diabate, który mocnym uderzeniem po ziemi trafił w słupek bramki strzeżonej przez Sokratisa Dioudisa. W 15. minucie Jakub Kałuziński posłał piłkę w pole karne Miedziowych z rzutu rożnego, a do futbolówki doszedł Joel Abu Hanna, jednak główkował obok naszej bramki. W następnej sytuacji Lechia już dopięła swego, bowiem znakomitą akcją popisał się Bassekou Diabate, który po rajdzie zagrał w pole karne, a tam precyzyjnym uderzeniem wynik otworzył Jarosław Kubicki. W 40.minucie meczu doprowadziliśmy do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marko Poletanovica bramkę strzałem głową zdobył Bartosz Kopacz. Pod koniec pierwszej części gry dobrą okazję miał Damjan Bohar. Jednak jego uderzenie w środek bramki pewnie obronił Dusan Kuciak. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku remisowym.

Po zmianie stron przez pierwsze minuty nie oglądaliśmy żadnych dogodnych sytuacji bramkowych. W 59. minucie po podaniu w pole karne Ilkaya Durmusa główkował Joel Abu Hanna, ale dobrze ustawiony Sokratis Dioudis pewnie interweniował. Chwilę potem znakomitą koronkową akcją popisali się Miedziowi. Łukasz Łakomy znalazł dobrze ustawionego w polu karnym Dawida Kurminowskiego, ale niestety napastnik Miedziowych nieczysto trafił w piłkę. W 66. minucie rajd Bassekou Diabate prawie zakończył się golem, bowiem po rykoszecie piłka odbiła się od słupka bramki KGHM Zagłębia. Chwilę później Miedziowi objęli prowadzenie. W szesnastce gospodarzy kapitalnie odgrywał futbolówkę Damjan Bohar, a do siatki przeciwników trafił Kacper Chodyna. Kwadrans przed zakończeniem spotkania strzału z dystansu spróbował Łukasz Łakomy, jednak Dusan Kuciak pewnie obronił to uderzenie. W samej końcówce po dograniu Chodyny w sytaucji oko w oko z Kuciakiem znalazł się Tomasz Pieńko, który bez problemów zdobył trzecie trafienie dla Miedziowych. Chwilę później arbiter zakończył sobotni pojedynek, dzięki czemu podopieczni trenera Waldemara Fornalika dopisali do swojego dorobku niezwykle cenny komplet punktów.

Lechia Gdańsk 1-3 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Jarosław Kubicki 16 - Bartosz Kopacz 40, Kacper Chodyna 70, Tomasz Pieńko 89

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 5. Jakub Bartkowski, 25. Michał Nalepa, 4. Kristers Tobers, 97. Joel Abu Hanna (84, 2. Rafał Pietrzak) - 10. Bassekou Diabaté, 6. Jarosław Kubicki (77, 30. Kevin Friesenbichler), 88. Jakub Kałuziński, 28. Flávio Paixão (77, 7. Maciej Gajos), 33. Marco Terrazzino (58, 99. İlkay Durmuş) - 9. Łukasz Zwoliński.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 26. Kacper Chodyna, 20. Marko Poletanović (83, 6. Tomasz Makowski), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (65, 21. Tomasz Pieńko), 39. Damjan Bohar (72, 7. Saša Živec) - 90. Dawid Kurminowski (83, 15. Martin Doležal).

żółte kartki: Bartkowski, Nalepa, Zwoliński.

sędziował: Patryk Gryckiewicz.