Alan Czerwiński: Jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdemu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Alan Czerwiński: Jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdemu 22 lip

Alan Czerwiński: Jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdemu

Obrońca KGHM Zagłębia Lubin Alan Czerwiński był po spotkaniu z Legią Warszawa bardzo zadowolony z postawy zespołu. Jak stwierdził - KGHM Zagłębie w LOTTO Ekstraklasie może przeciwstawić się każdej drużynie.

22 lip 2018 01:31

Defensor "Miedziowych" aktywnie włączał się w akcje ofensywne i z pomocą kolegów przyczynił się do sukcesu przy Łazienkowskiej. - Możemy przeciwstawić się każdemu i z każdym wygrać. Dowodem na to jest dzisiejszy rezultat. Uważam, że 3:1 na boisku mistrza Polski, 2:0 po 20 minutach spotkania to na pewno powodu do radości. Stąpamy jednak twardo po ziemi, to dopiero początek sezonu i w kolejnych meczach zamierzamy udowodnić swoją wartość - mówił po spotkaniu Alan.

Dzięki odważnemu wejściu w pole karne Legii w 20. minucie spotkania Alan Czerwiński wywalczył rzut karny. - Ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że będzie dla nas rzut karny. Byłem wściekły, że sędzia od razu go nie odgwizdał, ale faul Adama Hlouska był ewidentny, więc sędzia po konsultacji z wozem VAR słusznie zdecydował o karnym dla naszego zespołu - dodał zawodnik naszego klubu.

Zawodników czeka krótki odpoczynek, ale KGHM Zagłębie Lubin myśli już o drugim meczu sezonu - naszym rywalem będzie Zagłębie Sosnowiec. - Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców KGHM Zagłębia na mecz z beniaminkiem z Sosnowca. Mam nadzieję, że dobra gra w spotkaniu z Legią przekona ich do przyjścia na Stadion Zagłębia za tydzień w sobotę. Jestem bardzo zadowolony z postawy fanów, zawsze możemy liczyć na ich wsparcie i zaangażowanie. Mam nadzieję, że podobnie będzie w następnym meczu - zakończył boczny obrońca "Miedziowych".