Tomasz Król wzmocnił Akademię 2 lut

Tomasz Król wzmocnił Akademię

Tomasz Król dołączył do sztabu szkoleniowego odpowiedzialnego za rozwój bramkarzy w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Razem z pracującym już w Lubinie Izaakiem Stachowiczem będzie odpowiedzialny za pracę z zawodnikami na tej pozycji we wszystkich grupach młodzieżowych. Przed Stachowiczem i Królem postawiono również inny cel, którym jest stworzenie profesjonalnej Szkoły Bramkarskiej Zagłębia Lubin.

2 lut 2018 13:00

Fot. Zagłębie Lubin
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Akademia

Tomasz Król ma 29 lat i pochodzi z Zabrzega, gdzie w miejscowym Sokole zaczynał swoją przygodę z piłką. Na dalszym etapie reprezentował barwy SMS-u Bielsko Biała, Pasjonata Dankowice, BBTS Włókniarza Bielsko Biała.

Pierwsze kroki w dorosłej piłce stawiał w Resovii Rzeszów, a kontynuował w Polonii Przemyśl i Orle Przeworsk. Sześć lat temu wyjechał do Anglii, gdzie przez pół roku występował w drużynie Horshan F.C i po tej przygodzie ostatecznie zrezygnował z grania w piłkę nożną.

Karierę trenerską zaczynał w polonijnym London Eagles, skąd później trafi do AFC Wimbledon, gdzie był asystentem trenera bramkarzy w grupach U-9 do U-16.

Podczas jednej z wielu konferencji, na której zdobywał cenną wiedzę, poznał opiekuna bramkarzy Crystal Palace, który zaproponował Tomaszowi współpracę w klubie z Londynu.

Przez prawie pięć lat pracował w tamtejszej akademii, gdzie odpowiadał m.in. za szkolenie bramkarzy w kategoriach U7 do U12. Prowadził także sesje indywidualne z najzdolniejszymi zawodnikami, pomagał w Goalkeeping Development Centre, a także był nauczycielem szkolnym.

Tomasz Król posiada licencję The Football Association (Goalkeeping B licence, Futsal Level 1, Youth Award) oraz UEFA B Licence.

Podczas wyjazdów pierwszego trenera bramkarzy Crystal Palace na zgrupowanie reprezentacji Anglii, prowadził treningi z golkiperami pierwszego zespołu.

Uczestniczył w wielu konferencjach bramkarskich dotyczących szkolenia młodzieży m.in. w Anglii, Chorwacji, Włoszech i Polsce. Odbył staż w Benfice Lizbona, Feyenordzie Rotterdam. Nowemu pracownikowi Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowym miejscu pracy!