Przegląd prasy po niedzielnym spotkaniu z Arką Gdynia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po niedzielnym spotkaniu z Arką Gdynia 8 paź

Przegląd prasy po niedzielnym spotkaniu z Arką Gdynia

Zapraszamy do poniedziałkowego przeglądu prasy oraz serwisów internetowych. Głównym tematem jest niedzielne spotkanie LOTTO Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Arką Gdynia 1:3.

8 paź 2018 13:31

Autor Zagłębie Lubin SA

Przegląd Sportowy

„ Piłkarze nie uratowali trenera”

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 3:1. Miedziowi długo prowadzili w Gdyni, ale wykluczenie Jakuba Tosika odwróciło przebieg meczu. Gdynianie w drugiej połowie strzelili trzy gole, dwa razy do siatki trafił Maciej Jankowski i przełamali długą serię bez wygranej z lubinianami u siebie. To może być koniec trenera Mariusz Lewandowskiego w Zagłębiu.

Więcej w wydaniu papierowym: Piotr Wiśniewski

***

Słowo Sportowe

„Koniec Lewandowskiego?”

W KGHM Zagłębiu Lubin nie dzieje się dobrze. Po fali krytyki, jaka spotkała piłkarzy i – przede wszystkim trenera – Mariusza Lewandowskiego, kolejny weekend z LOTTO Ekstraklasą nie przyniósł ukojenia. Mimo, że Miedziowi prowadzili do przerwy z Arką, nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu i z Gdyni przyjechali na tarczy.

Więcej w wydaniu papierowym: Arkadiusz Barski

***

Sport

„Pomocna dłoń Tosika”

W Gdyni wszystko układało się po myśli piłkarzy Zagłębia. Wprawdzie łapali oni na potęgę żółte kartki (nadgorliwość sędziego Szymona Marciniaka), ale na przerwę to oni schodzili z jednobramkowym zyskiem. (…)

Więcej w wydaniu papierowym gazety: Sebastian Jackowski

***

Sportowy24

„Zagłębie znów przegrało.”

Zagłębie do Gdyni jechało z mocnym postanowieniem poprawy. Drużyna chciała na boisku odpowiedzieć na ostatnie nieprzychylne komentarze i ostatecznie opowiedzieć się za trenerem Mariuszem Lewandowskim. Mecz zapowiadany jako starcie rozgrywających – Michała Janoty i Filipa Starzyńskiego – ostatecznie nie doszedł do skutku. „Figo” nie pojechał z drużyną do Gdyni.

Więcej w wydaniu papierowym: Piotr Janas

***

Sportowe Fakty

„Arka Gdynia odwróciła losy meczu i pokonała KGHM Zagłębie Lubin”

W starciu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia przegrywała z KGHM Zagłębiem Lubin 0:1, ale po świetnej drugiej połowie meczu w jej wykonaniu zwyciężyła 3:1. Tym samym gdynianie przedłużyli swoją serię spotkań bez porażki do czterech.

Więcej pod TYM linkiem.

***

Weszlo.com

„Zarandia zachwyca…”

Do przerwy ten mecz oglądało się źle. (…) Arka niby starała się rozgrywać akcje koronkowo, ale z dobrych chęci niewiele wynikało. Wiemy, że trener Smółka chce, by bramkarz wznawiał grę krótkim podaniem, ale obrońcy Arki kilkukrotnie takie wyjścia kończyli na stracie jeszcze zanim piłka przekroczyła linię środkową. Zagłębie z kolei ograniczyło się do ataków po kontrze, a gdy przychodziło im rozbijać defensywy rywala w ataku pozycyjnym, to kończyło się szukaniu prymitywnych środków. (…) Cóż, Arka złapała wiatr w żagle, a Zagłębie znów przyjęło strzała w zęby. Wydaje się, że los trenera Lewandowskiego jest już przesądzony i pozostaje odliczać dni do komunikatu o zwolnieniu.

***

Lubin.pl

„Miedziowi wracają na tarczy”

Na Stadionie Miejskim w Gdyni, KGHM Zagłębie Lubin rozegrało wyrównane spotkanie z tamtejszą Arką. Choć miedziowi mieli sporą szansę na 3 punkty w tym meczu, to ostatecznie musieli obejść się smakiem. (…) Po tym spotkaniu sytuacja miedziowych jest delikatnie mówiąc nieciekawa. Po porażce w Pucharze Polski z Huraganem Morąg i ligowym starciu w Lubinie, gdzie Zagłębie przegrało 2:0 z Pogonią Szczecin, wynik w Gdyni na pewno nie poprawił humorów.

***

Miedziowe.pl

„Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin 3:1 Czy Lewandowski ocali głowę?”

Zła passa piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin trwa. W wyjazdowym meczu przyjaźni Miedziowi przegrali w Gdyni z Arką 1:3. Druga porażka Zagłębia z rzędu może oznaczać dla Mariusza Lewandowskiego pożegnanie z funkcją trenera. (…)

***

Mkszaglebie.pl

„Kolejna porażka… | Arka Gdynia 3:1 Zagłębie Lubin”

Zagłębie Lubin przegrało z Arką Gdynia 1:3. W „meczu przyjaźni” wszystko posypało się w drugiej połowie, w której straciliśmy trzy bramki. Gola, jak się okazało honorowego, zdobył dla „Miedziowych” Saša Balić, natomiast dla Arki strzelali Jankowski i Nalepa. To druga z rzędu porażka Zagłębia w Ekstraklasie.