Rezerwy na 9. miejscu 16 cze

Rezerwy na 9. miejscu

W rozegranym w sobotę spotkaniu 34. kolejki III ligi grupy III drużyna KGHM Zagłębia II Lubin podejmowała 4. w tabeli Stal Brzeg. Bardzo dobry i ciekawy mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla "Miedziowych" zdobył w 52. minucie Patryk Mucha.

16 cze 2018 22:41

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

KGHM Zagłębie II Lubin przystąpiło do tej rywalizacji w odmłodzonym składzie. Od pierwszej minuty pojawili się choćby Michał Bogacz (rocznik 2001), Dominik Więcek (2000), Maciej Warpas (2000) oraz Patryk Barszcz (2000). Pierwsi zagrożenie stworzyli goście, ale pewnie w bramce interweniował Barszcz. Lubinianie starali się rewanżować kontratakami, bardzo dobre piłki posyłał Filip Dudziak, a niezwykle aktywni Patryk Mucha czy Krzysztof Staśkiewicz siali zamieszanie pod bramką rywali. Do przerwy gole nie padły, choć sytuacji nie brakowało.

Tuż po zmianie stron aktywniejsi byli zawodnicy Piotra Jacka i to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Kolejnym, dokładnym podaniem popisał się Dudziak, a najlepiej w polu karnym znalazł się Mucha i w 52. minucie to "Miedziowi" cieszyli się z trafienia. Od tego momentu gra się zaostrzyła i sędzia Paweł Niewiadomski pokazał kilka żółtych kartek. Na boisku pojawili się kolejni wychowankowie akademii, chwilę później Jakub Brzeżowski mógł ustalić wynik spotkania. Przymierzył idealnie z rzutu wolnego, piłka wpadła już do siatki, niestety sędzia nakazał powtórzyć wykonanie. Podziałało to mobilizująco na Stal, która wykorzystała niezdecydowanie w defensywnie KGHM Zagłębia II i po jednej z nielicznych akcji w drugiej połowie zdobyła bramkę wyrównującą.

Do końca wynik się już nie zmienił i ostatecznie KGHM Zagłębie II Lubin zakończyło ten sezon remisem. Z dorobkiem 46 punktów plasujemy się finalnie na 9. pozycji.

III liga grupa III, 34. kolejka

KGHM Zagłębie II Lubin - Stal Brzeg 1:1 (0:0)

Bramki: Patryk Mucha 52' - Mateusz Cieślik 72'

KGHM Zagłębie II Lubin: Barszcz - Szukiełowicz, Oko, Bogacz, Soszyński, Dudziak (62' Brzeżowski), Warpas (45' Nahrebecki), Mucha, Staśkiewicz (58' Białek), Ryś (69' Czuban), Więcek.

Stal Brzeg: Stitou, Mendak (45' Jankowski), Cieślik, Kolanko, Zalewski, Nowacki, Pożarycki, Gajda (45' Dychus), Celuch (67' Kulczycki), Bronisławski, Sikorski (88' Gawroński).

Żółte kartki: Soszyński - Cieślik, Sikorski, Nowacki.