Z Cracovią po raz trzydziesty 22 gru

Z Cracovią po raz trzydziesty

W sobotę o godzinie 18:00, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają spotkanie w ramach rozgrywek 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Przeciwnikiem „Miedziowych” będzie Cracovia, która w ostatnich spotkaniach, podobnie jak lubinianie, złapała odpowiedni rytm i zaczęła regularnie punktować w lidze. Przyjrzeliśmy się jak do tej pory wyglądały starcia pomiędzy drużyną z Krakowa a KGHM Zagłębiem.

22 gru 2018 14:14

Ostatni mecz pomiędzy sobotnimi rywalami zostało rozegrane 17 sierpnia 2018 roku. W Krakowie lepsi okazali się goście, którzy decydujący cios zadali w ostatniej akcji pierwszej połowy. Mocnym strzałem z pola karnego popisał się wówczas Bartłomiej Pawłowski i to on zdobył jedyną bramkę w spotkaniu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Filip Jagiełło, a dla lubinian była to trzecia wygrana w pięciu rozegranych kolejkach.

Na Stadionie Zagłębia obie drużyny ostatni raz mierzyły się 5 listopada 2017 roku. Górą były „Pasy”, choć spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze po trafieniu Patryka Tuszyńskiego. Goście odpowiedzieli po jedenastu minutach za sprawą Javiego Hernandeza. Jednak prawdziwego szoku kibice doznali po trzech minutach od zmiany stron, kiedy to precyzyjnym strzałem popisał się Matic Fink.

Oprócz ligowych potyczek sobotni rywale spotkali się dosyć niedawno w Pucharze Polski. W sezonie 2017/2018 trafili na siebie na etapie 1/8 finału. Mecz z przytupem rozpoczęli goście z Lubina i już po pięciu minutach prowadzili 1:0. Rzut karny na bramkę zamienił Jakub Świerczok. 20 minut później było już 0:2. Pawłowski sprytną podcinką pokonał wychodzącego z bramki Michala Peskovicia. Dzieła zniszczenia dokonał Bartosz Kopacz, który w 35 minucie ustalił wynika spotkania, a „Miedziowi” wyjechali ze stolicy Małopolski z awansem do ćwierćfinału rozgrywek.

Ciekawie było również 12 sierpnia 2006 roku, w sezonie tak miło wspominanym przez wszystkich sympatyków KGHM Zagłębia. Wynik spotkania otworzył już w czwartej minucie Michał Chałbiński. Goście jednak nie zamierzali składać broni i po trzynastu minutach poprowadzili do wyrównania za sprawą Piotra Gizy. W 31. minucie „Pasy” strzeliły drugą bramkę, a z trafienia cieszył się Dariusz Pawlusiński. Tuż przed przerwą prowadzenie przyjezdnych podwyższył Tomasz  Moskała, jednak już po 60 sekundach kontaktowego gola strzelił Łukasz Piszczek. Bramka podziałała na „Miedziowych” mobilizująco, a pięć minut po zmianie stron „Piszczu” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania w 52. minucie ustalił przepięknym trafieniem Wojciech Łobodziński.

30. spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Cracovią już o godzinie 18:00. Mamy nadzieję, że podopieczni Bena van Deala poprawią bilans bezpośrednich pojedynków i zakończą rok 2018 na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na Stadion Zagłębia!