Przed Koroną | Osłabienia w Kielcach 17 maj

Przed Koroną | Osłabienia w Kielcach

Z dwóch podstawowych piłkarzy nie będzie mógł w niedzielnym spotkaniu Korony Kielce z KGHM Zagłębiem Lubin skorzystać trener gospodarzy Gino Lettieri. W ostatnim spotkaniu żółte kartki obejrzeli bowiem Michael Gardawski oraz Mateusz Możdżeń. Dla obu sezon więc już się zakończył.

17 maj 2018 09:46

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Dla Mateusza Możdżenia to nie pierwsze zawieszenie w tym sezonie, bo pomocnik uzbierał już w bieżących rozgrywkach 8 żółtych kartek. Poprzednia pauza przypadła na ostatni mecz 2017 roku - 21. kolejkę z Piastem Gliwice. Wtedy też Możdżeń urlop rozpoczął wcześniej.

Co ciekawe, były piłkarz Lecha Poznań pauzował również w meczu Pucharu Polski. Wtedy nie mógł zagrać w pierwszym ćwierćfinałowym meczu z... Zagłębiem Lubin. Mimo osłabienia Korona jednak wtedy poradziła sobie z Zagłębiem i w Lubinie wygrała 1:0.

Drugim wykluczonym w niedzielę bedzie natomiast Michael Gardawski. Niemiec z polskim paszportem jesienią nie był podstawowym graczem w kadrze Gino Lettieriego, ale w 2018 roku pojawiał się na boisku coraz częściej. Do tego stopnia, że w rundzie finałowej zagrał we wszystkich meczach, a od końcówki lutego nie opuścił żadnego ze spotkań Korony - czy to w lidze, czy w Pucharze Polski.

Po drugiej stronie barykady również będą osłabienia. Trener Lewandowski na pewno nie wystawi w Kielcach Jakuba Maresa i Jakuba Tosika. Obaj imiennicy zostali napomnieni w meczu z Jagiellonią i dla nich ten sezon już się skończył. Podobnie jak dla Macieja Dąbrowskiego, który z powodu urazu dłoni nie gra już od kilku tygodni.

Tosik i Mares nie zagrają w Kielcach