Cykl: Poniedziałkowy przegląd wydarzeń 9 lip

Cykl: Poniedziałkowy przegląd wydarzeń

Do startu sezonu 2018/2019 zostało już tylko kilkanaście dni. Wiemy, że systematycznie śledzicie poczynania naszego zespołu, więc aby ułatwić kibicom dostęp do wielu cennych informacji, startujemy z czymś nowym. Co poniedziałek będziemy publikować najważniejsze informacje z prasy oraz portali internetowych dotyczących naszego klubu. Zaczynamy już dziś. Zapraszamy do lektury!

9 lip 2018 10:28

Fot. Zagłębie Lubin S.A
Autor Zagłębie Lubin S.A

Udostępnij

Ekstraklasa

Przegląd Sportowy

„Remis Zagłębia Lubin z Dinamem Bukareszt i porażka z Olimpią Elbląg”

Silniejszy skład zremisował z Dinamem Bukareszt, siódmym zespołem rumuńskiej ekstraklasy w sezonie 2017/18. Ten nieco słabszy przegrał z drugoligową Olimpią Elbląg.

Tradycyjnie już trener Mariusz Lewandowski nie grał za wszelką cenę na wynik (wszak szczególnie ten z Dinamem "pójdzie w świat"), tylko pod kątem sprawdzenia określonych konfiguracji personalnych. Filip Starzyński, Jakub Mareš czy Lubomir Guldan niemal na pewno wyjdą w podstawowej jedenastce podczas ligowej inauguracji, ale zostali wstawieni do składu na Olimpię.

Szkoleniowiec wciąż czeka jednak na wzmocnienia, bo na razie jedynym piłkarzem pozyskanym z zewnątrz jest Mateusz Kuchta, który i tak nie będzie pierwszym wyborem przy obsadzie bramki. - Dyrektor sportowy i prezes cały czas prowadzą rozmowy, których celem jest wzmocnienie drużyny. Chcemy piłkarzy, którzy wyraźnie podniosą jakość zespołu, a nie takich, którzy "tylko" poszerzą kadrę. Ona jest szeroka, w dużej mierze dzięki temu, że mamy sporo zdolnych wychowanków - dodaje Mariusz Lewandowski.

Więcej: TUTAJ

***

Gazeta Wrocławska

"Forma przyjdzie na ligę" Zagłębie nie imponuje w sparingach

Przed lubinianami jeszcze dwa mecze sparingowe. W przyszłym tygodniu gracze Mariusza Lewandowskiego zmierzą się z Chrobrym Głogów w Lubinie i Spartą Praga w stolicy Czech. A potem pozostanie już wielkie odliczanie do inauguracji nowego sezonu.

Więcej: TUTAJ

***

E-legnickie

"Podwójny test Zagłębia"

Piłkarze z Lubina rozegrali w niedzielę dwa sparingi. Dla Zagłębia były to spotkania podsumowujące zgrupowanie w Gniewinie, które dobiegło końca .Rywalami Miedziowych była drugoligowa Olimpia Elbląg i 7 zespół ligi rumuńskiej- Dinamo Bukareszt. Nie dostał szansy zaprezentowania się w tych meczach Armin Cerimagić, Bośniak z GKS Katowice. Powód prozaiczny: kontuzja, która Bośniaka wyeliminowała z walki o miejsce w Zagłębiu na nowy sezon. W zespole Mariusza Lewandowskiego kibice nie ujrzą także napastnika Martina Nespora, który przeniósł się do czeskiej Sigmy Ołomuniec.

Więcej: TUTAJ

***

Lubin.pl

"Porażka z Elblągiem, remis z Bukaresztem"

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego mają za sobą kolejne sparingi podczas okresu przygotowawczego. Miedziowi w Gniewinie ulegli drugoligowej Olimpii Elbląg, natomiast kilka godzin później w meczu z FC Dinamo Bukareszt wywalczyli remis.

Więcej: TUTAJ

***