Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

News

Dzieciaki dziękują za wsparcie

14.11.2017 09:38 | Category: Inne

Ostatnie tygodnie pracownicy Klubu spędzili na przekazywaniu tysięcy artykułów szkolnych domom dziecka w regionie. - Otrzymane prezenty wzbudziły ogromny uśmiech na twarzach dzieci a pasjonująca rozmowa na temat piłki nożnej otworzyła przed dziećmi możliwość własnego rozwoju i rozwijania pasji - relacjonuje Agnieszka Pakieła, p.o. Dyrektora Powiatowego Domu Dziecka w Żarach.

Dom dziecka w Żarach to jedna z wielu placówek, do której trafiły przybory szkolne zbierane w ramach drugiej edycji akcji "Szkoła będzie wesoła". - Dyrektor, pracownicy i dzieci  z Powiatowego Domu Dziecka w Żarach serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie jaki otrzymaliśmy od Zagłębia Lubin S.A i Zakładów Bukmacherskich Milenium - podsumowuje Agnieszka Pakieła.

Dzieci z Żar otrzymały setki zeszytów, długopisów, farb, bloków rysunkowych, mazaków, piórników i innych przyborów szkolnych, a radości nie było końca.

- Wszystkie przybory zostaną wykorzystane przez dzieci do nauki oraz rozwoju umiejętności plastycznych, zarówno w szkole jak i na dodatkowych zajęciach. Wszyscy w Zespole uważamy, iż takie akcje zbierania jakichkolwiek rzeczy, czy to ubrań, przyborów szkolnych, środków czystości są wspaniała inicjatywą - mówi Magdalena Wyrzykiewicz z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy.

- Takie akcje pokazują ile osób ma dobre serce i chęć pomagania innym. Naszym dzieciom pokazuje to też, że istnieją ludzie o dobrym sercu, którzy nie zapominają o potrzebujących. Z całego serca popieramy takie akcje! - dodaje.

 

Przypominamy, że akcja cieszyła się dużą popularnością wśród sponsorów. Wsparcie okazały takie firmy jak Centrum Dekoral w Lubinie, salon samochodowy Peugeot Dejon&Dąbrowski, lubiński Auchan, Koleje Dolnośląskie, Zakłady Bukmacherskie Milenium oraz FitArena.

- Z dużą przyjemnością kolejny rok z rzędu przyłączyliśmy się do akcji Szkoła Będzie Wesoła. Szczególnie cieszy fakt, że udało się zebrać jeszcze więcej materiałów niż przed rokiem. Za to oczywiście należą się podziękowania naszej społeczności, która kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Widząc jaką radość sprawiliśmy dzieciom nie ma wątpliwości, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne - podkreśla Mateusz Mucharzewski, przedstawiciel Zakładów Bukmacherskich Milenium.

Do potrzebujących dzieci trafiło m. in. 1131 zeszytów, 231 kompletów kredek, 801 długopisów, 576 ołówków, 89 zestawów farb i 96 kompletów mazaków. Do tego 320 bloków technicznych i rysunkowych. W sumie zebraliśmy kilka tysięcy przyborów szkolnych.

Za wsparcie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje. Od kibiców, przez piłkarzy i pracowników Zagłębia, jak i sponsorów akcji.

Source: Zagłębie Lubin
Photo: Zagłębie Lubin