Trenerzy ocenili inaugurację / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trenerzy ocenili inaugurację 18 lip

Trenerzy ocenili inaugurację

W pierwszym meczu nowego sezonu KGHM Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Koronę Kielce 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Filip Starzyński, skutecznie egzekwując rzut karny w 71. minucie. Oto, jak spotkanie podsumowali trenerzy oby zespołów.

18 lip 2017 02:42

Gino Lettieri, trener Korony Kielce: Gratulacje dla Zagłębia i trenera. W pierwszej połowie mieliśmy 12 dobrych sytuacji, podczas gdy rywale tylko 4. Jestem zadowolony z tego meczu, szczególnie z naszego występu w pierwszej połowie. W drugiej połowie było nieco ciężej, ale moim zdaniem mieliśmy lepsze szanse niż przeciwnik. Kontuzje dwóch podstawowych zawodników nam nie pomogły, ale po tym meczu mogę być zadowolony z moim zawodników.

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Myślę, że byliśmy świadkami ciekawego widowiska z obu stron. Mecz był wyrównany, wynik był sprawą otwartą praktycznie do ostatniego gwizdka sędziego. Stworzyliśmy kilka bardzo dobrych okazji, tak jak Korona. Taka jest piłka - czasami trzeba przeczekać pewne fazy w meczu i wykorzystywać swoje atuty. Szczególnie na tak trudnym terenie, jak w Kielcach. Dziś obie drużyny wystartowały z pewnymi obawami, ale los był łaskawszy dla nas. Zdajemy sobie sprawę, że pewne rzeczy trzeba szybko korygować i poprawiać, ale z drugiej strony były też momenty dobrej gry.