Od 0:3 do 3:3! Remis z Lechią Gdańsk / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Od 0:3 do 3:3! Remis z Lechią Gdańsk 23 wrz

Od 0:3 do 3:3! Remis z Lechią Gdańsk

W 9. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Lechią Gdańsk 3:3. "Miedziowym" udało się "wyciągnąć" wynik remisowy ze stanu 3:0 dla gdańszczan. Gola na wagę remisu zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy Jakub Mares.

23 wrz 2018 10:00

W pierwszej części meczu górą zdecydowanie byli gospodarze, którzy w pełni kontrolowali grę. Już po 25 minutach spotkania zawodnicy z Gdańska prowadzili 3:0, wykorzystując błędy naszej drużyny. Wszystkie bramki dla Lechii Gdańsk zdobył napastnik Artur Sobiech.

Na drugą część spotkania lubinianie wyszli z innym nastawieniem. Dobrze na grę zespołu wpłynęły zmiany Damjana Bohara i Vladislava Sirotova. "Miedziowi" pierwszego gola zdobyli po zespołowej akcji, a dobre podanie Filipa Starzyńskiego wykorzystał Damjan Bohar. Był to pierwszy gol Słoweńca po transferze do KGHM Zagłębia. Druga bramka dla naszej drużyny padła po rzucie karnym, jej autorem był Starzyński, a "jedenastkę" wywalczył Vladislav Sirotov, który nabił piłką rękę jednego z graczy gospodarzy. Trafienie na wagę remisu zanotował w doliczonym czasie meczu Jakub Mares, który w polu karnym wykazał się największym sprytem, bez większych problemów pokonując Dusana Kuciaka.

22 września 2018, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 3:3 (3:0)

bramki: Artur Sobiech 8, 15, 25 - Damjan Bohar 61, Filip Starzyński 71 (k), Jakub Mareš 90

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila (81, 3. João Nunes), 25. Michał Nalepa, 26. Błażej Augustyn, 33. Mateusz Lewandowski - 28. Flávio Paixão, 6. Jarosław Kubicki, 35. Daniel Łukasik (46, 16. Ariel Borysiuk), 27. Rafał Wolski (76, 80. Mateusz Sopoćko), 17. Lukáš Haraslín - 90. Artur Sobiech.

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 13. Dawid Pakulski, 99. Bartosz Slisz (46, 39. Damjan Bohar), 25. Adam Matuszczyk, 19. Filip Jagiełło, 23. Daniel Dziwniel (46, 37. Władisław Sirotow) - 89. Patryk Tuszyński (64, 26. Jakub Mareš), 18. Filip Starzyński.

żółte kartki: Lewandowski, Nalepa - Matuszczyk, Pakulski, Balić.
sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 11 371.