KGHM Zagłębie zremisowało z Hobro IK| Relacja tekstowa / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM Zagłębie zremisowało z Hobro IK| Relacja tekstowa 29 sty

KGHM Zagłębie zremisowało z Hobro IK| Relacja tekstowa

Miedziowi w swoim piątym sparingowym spotkaniu zremisowali 0:0 z czwartym zespołem ligi duńskiej. Zapraszamy na zapis relacji tekstowej z tego spotkania, który można znaleźć poniżej.

29 sty 2018 13:34

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun - Todorovski, Guldan, Kopacz (64' Pietrzak), Balić - Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło, Janoszka (73' Starzyński) - Pawłowski, Janus (46' Tuszyński)

Rezerwowi: Forenc, Pietrzak, Czerwiński, Woźniak, Mazek, Moneta, Starzyński, Tuszyński

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15 czasu polskiego. Relację będziemy prowadzić poniżej.

Horbro IK: Ras - Amankwah, Hammershoy-Mistrati, Putros, Olsen, Kirkevold, Domoraud, Damborg, Kopplin, Babayan, Sabbi

Rezerwowi: Tjornelund, Justesen, Pedersen, Jorgensen, Haarup, Groning, Baun, Antipas

1' Rozpoczęło Zagłębie. Miedziowi dziś wyjatkowo w szarych koszulkach.

1' Przeciwnicy wysoko wyszli na Zagłębie, przed chwilą próbowali strzelać, ale uderzenie zablokował Sasa Balić.

7' Duńczycy starają się naciskać na Zagłębie już pod bramką Hładuna, ale Miedziowi dobrze wyprowadzają piłkę i radzą sobie z przeciwnikami. Ci jednak wyprowadzają groźne kontrataki. przed chwilą uderzał jeden z nich - obok słupka.

12' Dużo biegają Duńczycy, ale Zagłębie dobrze sobie z tym radzi. Ruchliwi w ofensywie są Jagiełło, Janoszka, Pawłowski i Janus.

13' Bardzo dobrze na wolne pole wyszedł Filip Jagiełło, wbiegł w szesnastkę i uderzył obok bramkarza, ale również minimalnie obok słupka. Mogło być 1:0.

17' W odpowiedzi piłkarze Hobro. Świetny rajd prawą stroną jednego z rywali, zakończony dobrą interwencją Hładuna. Dobitka na pustą bramkę również niecelna. Było gorąco.

21' Uderzał z rzutu wolnego Pawłowski. Piłki nie zdołal sięgnąć Guldan i ta wpadła w ręce bramkarza Hobro. Za blokowanie wznowienia gry żółtą kartką ukarany został po chwili Bartosz Kopacz.

33' Dobre dośrodkowanie Jagiełły, ale rywale wybijają na rzut rożny.

34' Bardzo dużo kłopotów sprawia Zagłębiu rosły napastnik Hobro - Domoraud. Tym razem wywalczył rzut rożny, z którego jednak niewiele wyniknęło.

39' Indywidualna akcja jednego z przeciwników. Faulem musiał ją ratować Lubomir Guldan. Hobro ma rzut wolny z około 30 metrów od bramki Hładuna.

44' Bardzo odpowiedzialnie i twardo w obronie grają piłkarze Hobro. Nie popełniają błędów i nie zostawiają Zagłębiu miejsca. Miedziowi jednak się nie zrażają i próbują cierpliwie budować atak pozycyjny.

45' Koniec pierwszej połowy. Remisujemy bezbramkowo ze świetnie grającym w obronie zespołem Hobro IK.

--

46' Za chwilę zaczynamy drugą połowę spotkania. Jedna zmiana w Zagłębiu - miejsce Janusa zajął Patryk Tuszyński.

48' Bardzo groźnie kontrują Duńczycy. Przed chwilą mogli objąć prowadzenie, ale dobrym refleksem w bramce popisał się Hładun.

50' Z dystansu spróbował Bartek Pawłowski. Górą bramkarz Hobro. Po chwili znokautowany Todorovski, ale sędzia stwierdził że to "Todi" faulował.

58' Dobrze kontrę rozprowadził Filip Jagiełło. Zagrał do Tuszyńskiego, a Tuszek świetnie zgrał do nabiegającego Pawłowskiego w ostatniej chwili interweniował stoper i zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Horbro.

60' Próba z dystansu rywali - pewnie Dominik Hładun.

61' Wyprostowaną nogą w brzuch zaatakowany Janoszka. Sędzia jednak nie dopatrzył się faulu na "Eciku".

64' Wyżej wyszło Zagłębie - teraz woleja próbował Pawłowski, ale w trudnej sytuacji uderzył ponad bramką. Po chwili zmiana. Pietrzak w miejsce Kopacza.

70' Nisko ustawieni Duńczycy co jakiś czas groźnie kontrują. Tym razem dośrodkowanie spod linii końcowej złapał Hładun.

73' Kolejny brzydki faul Duńczyków. Tym razem ofiarą jednego z nich padł Sasa Balić.

73' Zmiana w Zagłębiu. Filip Starzyński zmienia Łukasza Janoszkę

78' Więcej miejsca zrobiło się na boisku. Zagłębie coraz mocniej przeważa, ale musi uważać na kontrataki szybkich napastników Hobro. Tak jak przed chwilą, gdy jeden z nich uderzył minimalnie ponad bramką.

79' Czerwiński zmienia Todorovskiego.

81' Dwie zmiany w Zagłębiu. Na boisko wraca Kopacz oraz wchodzi Mazek. Opuszczają je Balić i Pawłowski.

82' Z dystansu próbował Kubicki, ale uderzył ponad bramką.

84' Żółta kartka dla Adama Matuszczyka za przerwania groźnej akcji Hobro. Rzut wolny dla rywali.

88' Przez kilka minut Zagłębie nie schodziło z połowy Hobro. Duńczycy jednak grają doskonale w obronie. Praktycznie nie popełniają błędów.

90' Świetnie do środka zszedł Filip Jagiełło. Uderzenie naszego wychowanka zbił jednak bramkarz Hobro, a próbujący dobijać Czerwiński był na spalonym.

90' Koniec meczu. Zagłębie remisuje bezbramkowo z czwartym zespołem ligi duńskiej.