Drugie zwycięstwo KGHM Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Drugie zwycięstwo KGHM Zagłębia 29 lip

Drugie zwycięstwo KGHM Zagłębia

W 2. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Zagłębie Sosnowice 2:1. W spotkaniu z beniaminkiem ligi bramki dla "Miedziowych" zdobyli Filip Starzyński i Jakub Mares.

29 lip 2018 00:51

Spotkanie dobrze rozpoczęli zawodnicy naszego zespołu. Starali się tworzyć sytuacje, utrzymywać się przy piłce i zagrażać bramce gości. Dwie sytuacje w pierwszym kwadransie miał Łukasz Janoszka, ale swoimi strzałami nie odnalazł drogi do bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

W kolejnych 15 minutach niewiele działo się pod bramkami Dominika Hładuna i Dawida Kudły. Dopiero w 33. minucie meczu golkiper gości zmuszony był do interwencji po strzale głową Filipa Starzyńskiego. Przed przerwą próbował jeszcze wyprowadzić zespół na prowadzenie Bartłomiej Pawłowski, ale jego uderzenie było niecelne. Do przerwy zawodnicy obu zespołów schodzili więc przy wyniku 0:0.

Drugą część gry znów z rozpędem rozpoczęli "Miedziowi", jednak dwie okazje naszych piłkarzy z 52. i 54. minuty spotkania nie przyniosły bramek.

Po godzinie gry sędzia odgwizdał rzut karny dla KGHM Zagłębia Lubin za zagranie ręką Piotra Polczaka. Jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Kórtko cieszyliśmy się jednak z jednobramkowego prowadzenia, bo już w 66. minucie po indywidualnym błędzie w obronie w sytuacji sam na sam z Dominikiem Hładunem znalzł się Konrad Wrzesiński. Zawodnik Zagłębia Sosnowiec się nie pomylił i zdobył gola na 1:1.

Beniaminek LOTTO Ekstraklasy również zbyt długo nie pocieszył się korzystnym wynikiem. Już po jedenastu minutach wprowadzony na boisko Jakub Mares wykorzystał podanie Damjana Bohara i po ominięciu bramkarza zdobył gola na 2:1 i ustalił wynik meczu.

Do końca spotkania - nie licząc jednego dobrego podania do Vamary Sanogo - nie mieli poważnych okazji podbramkowych i ostatecznie to KGHM Zagłębie Lubin zwyciężyło w 2. kolejce LOTTO Ekstraklasy.

28 lipca 2018, 18:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

KGHM Zagłębie Lubin 2:1 Zagłębie Sosnowiec

bramki: Filip Starzyński 61 (k), Jakub Mareš 77 - Konrad Wrzesiński 66

KGHM Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel - 14. Łukasz Janoszka (58, 39. Damjan Bohar), 25. Adam Matuszczyk, 24. Jakub Tosik (88, 28. Mateusz Matras), 18. Filip Starzyński, 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński (73, 26. Jakub Mareš).

Zagłębie S.: 1. Dawid Kudła - 77. Konrad Wrzesiński (89, 9. Junior Torunarigha), 4. Arkadiusz Jędrych, 25. Piotr Polczak, 70. Nuno Malheiro - 42. Alexandre Cristóvão (62, 17. Michael Heinloth), 24. Bartłomiej Babiarz, 72. Dejan Vokič (62, 21. Sebastian Milewski), 6. Tomasz Nowak, 22. Žarko Udovičić - 27. Vamara Sanogo.

żółte kartki: Kopacz, Czerwiński, Tosik - Vokič, Wrzesiński.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
widzów: 5215.