II zespół: Inauguracyjne trzy punkty / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
II zespół: Inauguracyjne trzy punkty 20 mar

II zespół: Inauguracyjne trzy punkty

Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin udanie rozpoczęli wiosenne rozgrywki Saltex IV ligi grupy zachodniej. Nasza drużyna pokonała Wartę Bolesławiecką 3:0 (0:0). Gole dla Zagłębia zdobywali Paweł Żyra (dwie) oraz Paweł Bieliński.

20 mar 2017 07:27

II drużyna

KGHM Zagłębie II - Warta Bolesławiecka 3:0 (0:0)

Bramka: 59', 82' Żyra, 80 'Bieliński

Warta Bolesławiecka: Mucha - Głowacki, Powroźnik, Mikietiuk, Krzeszowiec - Kliwak (62' Janczyszyn), Buchowski (72' Lisowski) - Puzio,  Wojciechowski (83' Mateusz Dmuchowski), Biały (62' Krzysik) - Pełdiak

KGHM Zagłębie II Lubin: Hładun - Witsanko, Ostrowski, Oko, Bieliński -  Szymankiewicz, Slisz (88' Majdowski) - Dudziak (88' Staśkiewicz) , Żyra, Siemaszko  - Nowak (83' Soszyński)

Od pierwszych minut spotkania to Miedziowi narzucili swój styl gry. Podopieczni trenera Andrzeja Turkowskiego nękali rywali swoimi atakami, ale brakowało celnych strzałów w światło bramki strzeżonej przez Muchę. Rywale skoncentrowali się na skutecznej grze obronnej i sporadycznych kontratakach.

Druga część spotkania pokazała prawdziwe oblicze Zagłębia. W 51' minucie faulowany w polu karnym był Dudziak. Jedenastkę na bramkę próbował zamienić Szymankiewicz, ale jego uderzenie wybronił golkiper gości. Dobitka Slisza wylądowała na poprzeczce! Kilka minut później Miedziowi objęli prowadzenie po strzale Pawła Żyry z dystansu. Jego precyzyjne trafienie dało kolejny impuls do ofensywnej gry. W 80' minucie zespołową akcję wykończył Paweł Bieliński. Dwie minuty później kolejnym trafieniem popisał się Żyra. Rywale w trakcie drugiej odsłony gry nie stworzyli większego zagrożenia Hładunowi.