Zagłębie Lubin U-19 zapewniło sobie utrzymanie w CLJ / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin U-19 zapewniło sobie utrzymanie w CLJ 27 maj

Zagłębie Lubin U-19 zapewniło sobie utrzymanie w CLJ

W 29. kolejce grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów do lat 19 piłkarze Zagłębia Lubin pokonali Odrę Opole 2:1. Dzięki zwycięstwu lubinianie zajmą na koniec sezonu minimum 5. pozycję, która gwarantuje utrzymanie w zreformowanej Centralnej Lidze Juniorów.

27 maj 2018 16:46

Akademia

W przeciągu całego spotkania zespół prowadzony przez trenera Marcina Cilińskiego był od swojego rywala wyraźnie lepszy. Zagłębie Lubin prowadziło grę, kontrolowało przebieg meczu, zaś rywale z Opola nastawiali się głównie na kontrataki i nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Patryka Barszcza.

Na prowadzenie „Miedziowi” wyszli w 14. minucie spotkania. 19-letni pomocnik Kacper Chodyna pokonał golkipera gości strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Było to dziesiąte trafienie „Kapiego” w sezonie 2017/2018. W pierwszej części gry nasi młodzi zawodnicy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Błażej Czuban.

W drugiej część meczu obraz gry się nie zmienił. Za sprawą Bartosza Białka lubinianie zdołali podwyższyć prowadzenie w 85. minucie meczu. Zawodnicy Odry Opole w końcówce zdobyli honorowego gola i spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Niedziela, 27 maja 2018r., godz. 12:00